top of page

Symulacje obrad ONZ w Krakowie i we Wrocławiu pod patronatem UNAP

Na przełomie listopada i grudnia 2019 r. odbyły się dwie konferencje symulujące obrady ONZ pod honorowym patronatem UNAP - Wrocław Model United Nations oraz Vistula Model United Nations w Krakowie.

Podczas wystąpienia na ceremonii otwarcia we Wrocławiu, Koordynatorka Programu ONZ dla Młodych Karolina Tulik zaznaczyła tegoroczną 30 rocznicę przyjęcia Konwencji o prawach dzieci. W swoim przemówieniu, skupiła się m.in. nad wykluczeniem społecznym, roli edukacji jak i historii i okoliczności powstania obozu MPAKA Refugee Camp. Opowiedziała również historię 4 letniej Rhiany z Somalii, która marzyła o pójściu do przedszkola, ale jej rodziny, po prostu nie było na to nie stać. Celem przewodnim przemówienia Karoliny było uświadomienie publiczności z jakimi kłopotami i trudnościami mierzą się dzieci na świecie i że nasze życie może się w ciągu ułamka sekundy zmienić bezpowrotnie.

W Krakowie UNAP reprezentował Wiceprezes Zarządu ds Krajowych Tomasz Biernacki. Skupił się na roli jaką odgrywa młodzież w dzisiejszym zglobalizowanym świecie jak i na korzyściach i walorach edukacyjnych płynących z uczestnictwa w takich konferencjach jak MUN.

Gratulujemy organizatorom świetnych wydarzeń! Cieszy fakt iż z roku na rok przybywa licealistów i studentów zainteresowanych tematyką ONZ.

105 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page