top of page

Agenda 2030 lokalnie: Gdańsk

Zaktualizowano: 3 sie 2020

UNAP aktywnie wspiera młodzież! W dniu 19.11 na zaproszenie organizatorów byliśmy w Gdańsku na Forum Młodych 2019, gdzie poprowadziliśmy debatę "Agenda 2030: Jaka rola młodzieży?", w której udział wzięli Piotr Kowalczuk - Wiceprezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych, Piotr Nowak - Dyrektor Polska Rada Organizacji Młodzieżowych PROM oraz Maja Dykowska - aktywistka, współzałożycielka nieformalnej grupy Młoda Zaraza.

Pogadajmy o przyszłości – tak brzmiało hasło 11 edycji FORUM MŁODYCH, czyli corocznej konferencji młodzieżowej organizowanej w Europejskim Centrum Solidarności. Co roku uczniowie szkół średnich z całego Pomorza, w ECS rozmawiają o sprawach ważnych i najważniejszych, m.in. o: życiowych wyborach, kondycji świata, podatkach, sztuce, rozwoju osobistym i metodach na radzenie sobie z ekstremizmami. Do dyskusji zapraszają znane osoby, ekspertów, by wspólnie szukać dobrych rozwiązań życiowych problemów. W tym roku w debatach wzięli udział m.in. dziennikarki i naukowcy, działaczki społeczne, filozofowie i vlogerzy.

Podczas naszej debaty, po krótkim wstępie moderatora, każdy z panelistów został poproszony o krótką, odpowiedź na pytanie: Co dla Państwa oznacza termin ‘zrównoważone miasto’ z Państwa perspektywy/doświadczenia? Po tym wstępie przystąpiliśmy do debaty między panelistami z możliwością zadawania pytań przez publiczność. Kwestie które zostały poruszone były bardzo szerokie - począwszy od roli szkół i edukacji w kształtowaniu świadomego społeczeństwa obywatelskiego zgodnie z ideą Agendy 2030 przez dyskusję nad przyszłością Gdańską i zrównoważonym rozwojem urbanistycznym, kończąc na tam jak powinna wyglądać współpraca na linii władze centralne —> samorząd —> mieszkaniec przy wdrażaniu Agendy 2030 w przypadku Gdańska.

Była to bardzo żywa dyskusja. Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszą debatą i za aktywny udział w dyskusji. Agenda 2030 powstała dla ludzi i społeczeństwa a oddolne pomysły, postulaty i refleksje, które padły podczas dyskusji idealnie odzwierciedlają właśnie ten aspekt #CeleZrównoważonegoRozwoju.fot. Dawid Linkowski / ECS

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page