Circular Library

Strefa wiedzy

mediamodifier_image.png

PUBLIKACJA PROGRAMU 

Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju

To już II edycja raportu W raporcie „Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki", w którym którym okazujemy jak samorządy w Polsce działają na rzecz realizacji Agendy 2030, w szczególności celu 11 odnoszącego się do zrównoważonych miast i społeczności. W tej edycji znajdują się opisy 30 polskich miast ze wszystkich województw, analiza twardych danych oraz artykuły od administracji publicznej, sektora prywatnego, NGO i młodzieży. 

PUBLIKACJA PROGRAMU 

POLSKA W ONZ = #Matura2022

Powtórki z WOS!

Maturzysto - mamy dla Ciebie coś specjalnego!  Zawarte informacje podzielone są na 8 części, a każda z nich szczegółowo opisuje działania, cele i organy ONZ. Zapraszamy do lektury i wszystkim maturzystom życzymy udanych egzaminów.

facebook.png
Working at a Cafe

ARTYKUŁY CZŁONKIŃ I CZŁONKÓW

Aleksandra Kwak

"Działania ONZ na rzecz dobrego
zdrowia i jakości życia ludności świata"

Bartosz Basiński

"Zmiany klimatu a bezpieczeństwo międzynarodowe - rola ONZ"

Marta Skobel

"Przemysł odzieżowy: wyzwania środowiskowe i społeczne"

Michał Przygoda 

"Prawa kobiet w Islamskiej Republice Iranu"

Działania ONZ na granicy izraelsko-libańskiej (misja UNIFIL)

PUBLIKACJA PROGRAMU 

POLSKA W ONZ

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu, przedstawiającego najważniejsze osiągnięcia i akktywności Polski na forum ONZ. Publikacja została podzielona na cztery tematyczne części (i) pokój i bezpieczeństwo, (ii) prawa człowieka (iii) klimat i zrównoważony rozwój oraz (iv) UNESCO. 

Mockup cały (1).jpg
top-view-hardcover-book-mockup.png

PUBLIKACJA PROGRAMU 

Polska 3D: Debata, Dyplomacja, Dialog

10 lipca 2021 roku podczas uroczystości związanych z 10-leciem UNAPu, swoją premierą miała również najnowsza publikacja "Sztuka dyplomacji - dyplomacja przez sztukę", która została przygotowana przez członkinie i członków zespołu projektowego

"Polska 3D: Debata, Dyplomacja, Dialog". 

PUBLIKACJA ZARZĄDU 

Podsumowanie czerwiec 2020-2021

Zapraszamy do lektury najnowszego biuletynu, podsumowującego najnowszą aktywność Stowarzyszenia Narodów Zjednoczonych w Polsce. W publikacji znajdą Państwo informacje o ostatnich działaniach oraz o planach na najbliższy okres. 

alt Wizualizacja front (1).jpg
Pierwsze strony + okładka (nowe logo).jpg

PUBLIKACJA PROGRAMU 

Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju

W raporcie „Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki", który powstał we współpracy z 18 samorządami z 11 województw,  w przystępny sposób pokazujemy jak samorządy w Polsce działają na rzecz realizacji Agendy 2030, w szczególności celu 11 odnoszącego się do zrównoważonych miast i społeczności. 

PUBLIKACJA PROGRAMU 

Polska w ONZ

To what extent is the UNSC effective in addressing global security challenges? This paper offers a critical literature review of why the civil war in Syria can be considered a wicked problem and how the Security Council has proved to be (in) effective in addressing the situation. In order for there to be a balance, both views are examined - one that suggests that the Security Council’s veto power needs serious reconsideration and another that the Security Council is an absolute necessity in the 21st century.

12e.png

MATERIAŁY EDUKACYJNE PROGRAMU 

Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju

Zapraszamy do pobrania

  1. gazetki dla leniuchów - co to jest Agenda 2030?"

  2. biuletynu „SDGs Decoded"

  3. materiałów dla nauczycieli oraz konspektu lekcji dla klas I-III szkół podstawowych z zakresu zrównoważonego rozwoju

PUBLIKACJA PROGRAMU 

Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju

Zapraszamy do lektury krótkiej analizy i broszury informacyjnej na temat europejskiego zielonego ładu, przygotowanej przez Martę Skobel, członkinię UNAP. 

Copy of Copy of Copy of Copy of website fair online banner LV (1).png

NEWSLETTER PROGRAMU 

Polska w ONZ

Co Polska robiła na forum ONZ? Zobaczcie podsumowanie z każdego miesiąca z 2020 roku!

RAPORT PROGRAMU 

Polska w ONZ

Końcowy raport, który powstał na zakończenie obchodów 75. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych, zorganizowanych przez United Nations Association Poland

20201023_11.jpg