top of page

Wizyta studyjna UNAP w Genewie

W dniach 3-7 października, delegacja UNAP przebywała z wizytą studyjną w Genewie, przy okazji 51. sesji Rady Praw Człowieka ONZ.


Przedstawiciele UNAP wzięli udział w szeregu spotkań, w ramach których poznali działania i priorytety organizacji wyspecjalizowanych ONZ na najbliższy czas, a także przedstawili krajową perspektywę organizacji pozarządowej w pomoc osobom szukającym w Polsce schronienia przed wojną toczącą się w Ukrainie.


Delegaci spotkali się z Ambasadorem Zbigniewem Czechem oraz zespołem Stałego Przedstawicielstwa RP w Genewie, a także odbyli spotkania w Biurze Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (OHCHR), Biurze Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców (UNHCR), Międzynarodowym Komitecie Czerwonego Krzyża (ICRC) oraz w Biurze NZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (UN OCHA).


Ukoronowaniem wizyty studyjnej była możliwość udziału w posiedzeniach Rady Praw Człowieka ONZ w ramach 51. sesji, podczas których odbyły się historyczne głosowania nad rezolucją w sprawie utworzenia międzynarodowego mechanizmu monitorowania stałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ - Rosji w związku z wojną w Ukrainie.


Dziękujemy MSZ i Stałemu Przedstawicielstwu RP przy ONZ w Genewie za zaproszenie, możliwość poznania pracy dyplomatów i zaangażowanie w organizację wizyty studyjnej.10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page