top of page

Warsztaty "Popularyzacja Wiedzy o Energetyce Jądrowej”

W marcu i kwietniu jedna z uczestniczek Program Ambasador Zrównoważonego Rozwoju, Nela Gawrychowska, zrealizowała szereg warsztatów „Popularyzacja Wiedzy o Energetyce Jądrowej”.


Adresowane były do uczniów szkół średnich w miejscowościach stanowiących potencjalne miejsca lokalizacji elektrowni jądrowych. Łącznie w Warsztatach uczestniczyło 865 uczniów ze szkół na Pomorzu oraz z rejonu Bełchatowa, z czego 99,42% uczestników oceniło warsztaty jako udane.

Projekt realizował SDG#7 i SDG#13 Agendy 2030. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy uczniów na temat alternatywnej formy energii, jaką jest energetyka jądrowa, oraz zwalczenie związanych z nią mitów. Edukacja o mechanizmach chemiczno-fizycznych, jak i społeczno gospodarczych przyczynia się do zwiększenia poparcia dla tej formy pozyskiwania energii, a co za tym idzie, przeciwdziałania zmianom klimatu oraz zwiększaniem dostępu do czystej i zrównoważonej energii po przystępnej cenie.


W rejonie Bełchatowa aspekty budowy, funkcjonowania i bezpieczeństwa elektrowni jądrowych zostały przedstawione przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych, współorganizatora warsztatów, a tematy związane z rozwojem gospodarczym i społecznym okolic elektrowni jądrowej przez panią Urszulę Doppke, przedstawicielkę Lokalnego Punktu Informacyjnego PGE EJ1.


Na Pomorzu społeczny wymiar energetyki jądrowej został przedstawiony przez panią Urszulę Kuczyńską, a globalny wymiar elektrowni jądrowych i wiązanym z nimi dialog na arenie międzynarodowej przedstawiła pani Julia Gałosz, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Klimatycznej.


Serdecznie dziękujemy zaangażowanym jednostkom za przyczynienie się do sukcesu warsztatów i życzymy promienistych dalszych działań.

120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page