top of page

UNA Poland na Warsaw Humanitarian Expo 2019

Zaktualizowano: 26 mar 2020

Człowieczeństwo? Co w dzisiejszym świecie oznacza ten termin? Codzienne życiowe wybory stawiają nas przed dylematem czy zachowanie które przejawiamy, jest godnym odzwierciedleniem tego terminu. Na to pytanie i wiele innych mieliśmy okazje podyskutować podczas największych w Europie targów pomocy humanitarnej i rozwojowej - Warsaw Humanitarian Expo 2019.
Spotkanie w jednym miejscu, ludzi z branży ekonomicznej, politycznej, sektora pozarządowego oraz innych przedstawicieli instytucji działających na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym pozwoliło na wymianę poglądów i spojrzenie na problem z całkiem innej i często niezauważalnej strony.


Podczas targów wzięliśmy również udział w konferencji 'Responsible Business for Humanitarian Emergencies' gdzie podczas panelu wysokiego szczebla, Minister Spraw Zagranicznych RP dyskutował między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznych Palestyńskiej Władzy Narodowej, Prezesem Dubai International Humanitarian Aid and Development Conference and Exhibition i założycielką organizacji Safari Doctors o przyszłości pomocy humanitarnej w dzisiejszym świecie. Podczas żywej dyskusji, paneliści starali się odpowiedzieć na następujące pytania: Jakie są obecnie wyzwania dla działań humanitarnych? Kim są kluczowi aktorzy oraz czy potrafią udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości finansowania pomocy humanitarnej? W szczególności, paneliści skupili się nad zagadnieniem w jaki sposób poprawić koordynację i skuteczność dostarczania pomocy humanitarnej?

W trakcie trwania targów przedstawiciele UNA Poland mięli również okazję do rozmowy z praktykami i ludźmi na co dzień pracujących na misjach niosących pomoc najbardziej potrzebującym. Poznaliśmy tajniki pracy lekarzy w terenie a także dowiedzieliśmy się o roli polskiej Policji w misjach mających na celu szkolenie i wsparcie lokalnych funkcjonariuszy w krajach potrzebujących. Wspólnie z przedstawicielami Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie zwiedziliśmy niezwykle ciekawą, interaktywną instalację poświęconą Celom Zrównoważonego Rozwoju.


To był bardzo udany i pożyteczny dzień, podczas którego wiele się nauczyliśmy!37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page