top of page

UN Week 2021 dużym sukcesem!

W dniach 18-21 października 2021 r. wspólnie z United Nations Global Compact Network Poland zorganizowaliśmy Tydzień ONZ - UN Week, czyli cykl kilku debat, warsztatów, sesji networkingowych a nawet gry terenowej!


UN Week rozpoczęliśmy od gry terenowej "poznawać przyczyny i realizować cele", która odbyła się na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. To gry przystąpiło 6 studenckich drużyn, które miały do rozwiązania kilka zagadek i zadań mających na celu przybliżenie ONZ-owskiej Agendy 2030, czyli 17. Celów Zrównoważonego Rozwoju. W tym samym czasie w Warszawie, na kampusie Szkoły Głównej Handlowej odbywała się debata "Edukacja klimatyczna istotna dla kompetencji przyszłości".

We wtorek próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie "Jak skutecznie wdrażać strategie Diversity & Inclusion w firmach i na uczelniach?" Była to niezwykle interesująca i potrzebna dyskusja - bardzo cieszymy się, że uczestniczyli w niej przedstawiciele różnych tematycznych środowisk.

W środę odbyły się dwa wydarzenia - debata "Rozwój ekonomiczny i gospodarczy a hamulce rozwoju" podczas której paneliści skupili się głównie na tematyce przeciwdziałaniu korupcji i wyłudzeń podatkowych. Drugim ale równie ważnym wydarzeniem wieczora była specjalna sesja networkingową z przedstawicielami agend ONZ dla studentów i studentów. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać tajniki pracy w ONZ i porozmawiać z przedstawicielami UNGCNP, UN Habitat, UNHCR czy WHO.

fot. Kacper Kęska


Cały tydzień zakończyliśmy interaktywną debatą i warsztatem w języku angielskim "United Nations and global challenges - can international organisations be the answer to wicked problems?", która odbyła się kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula a udział w niej wzięli przedstawiciele ONZ, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Skupiliśmy się głownie na zagadnieniach z zakresu kryzysu klimatycznego, zdrowia oraz bezpieczeństwa międzynarodowego. Bardzo cieszmy się, że studentki i studenci uczelni Vistula tak aktywnie brali udział w debacie oraz późniejszych warsztatach.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym podmiotom i osobom w realizację całego UN Week - do zobaczenia za rok!

*szczegółowe relacje z poszczególnych dni już niebawem na naszej stronie www

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page