top of page

Tydzień ONZ - czyli obchody 75. lecia Organizacji Narodów Zjednoczoncyh

W ramach obchodów 75. rocznicy powstania Organizacji Narodów Zjednoczonych, Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych organizowało #TydzieńONZ. W ramach projektu odbyło się pięć wydarzeń poświęconych następującej tematyce:


  • 5 lat Agendy 2030 – wdrażanie Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce

  • Bezpieczeństwo międzynarodowe. ONZ a utrzymanie pokoju na świecie

  • Działalność ONZ na rzecz praw człowieka

  • Młodzież a ONZ

  • Podsumowanie tygodnia i panel wysokiego szczebla: Jaka Polska w jakiej ONZ?

W trakcie tygodnia, gościliśmy m.in. Ministra Spraw Zagranicznych prof. Zbigniewa Raua, Wiceministra Spraw Zagranicznych Piotra Wawrzyka, Stałą Przedstawiciel RP przy ONZ w Nowym Jorku Joannę Wronecką, dr Szymona Zarębę z Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych, Mariolę Ratschkę – p.o. Dyrektora UNIC Warszawa, Kamila Wyszkowskiego – Prezesa Global Compact Network Poland, Marka Krupińskiego – Dyrektora UNICEF Polska, Marię Andrzejewską – Dyrektorkę UNEP/GRID Warszawa, Beatę Moskal-Słaniewską – Prezydent Miasta Świdnicy, Agatę Krząstek z V4SDG Polska, dr Tomasza Ekerta, prof Marka Madeja, dr Elżbietę Mikos-Skuzę, dyrektor Anetę Piątkowską z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ambasadora Remigiusza Henczela, Dyrektora Pawła Radomskiego i Dyrektor Justynę Chrzanowską z MSZ.


Paneliści skupili się na zagadnieniach, które w sposób bezpośredni dotyczą dotychczasowych wyzwań, z którymi musiała zmierzyć się Organizacja Narodów Zjednoczonych, ale przede wszystkim przyszłości - jak będzie wyglądać ONZ jutra, z jakimi problemami będzie musiała się zmierzyć? Dzięki współpracy z ekspertami i specjalistami z poszczególnych dziedzin, codzienne spotkania w ramach #TydzieńONZ były niezwykle owocne. Dyskusje, rozważania oraz analiza obecnej, jak również przeszłej i przyszłej sytuacji na świecie i roli ONZ sprawiły, że odbiorcy nie tylko mogli poszerzyć swoją wiedzę, ale również poznać tajniki konkretnych zagadnień związanych z Organizacją Narodów Zjednoczonych.


Nagrania spotkań znajdą Państwo tutaj: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/tydzien-onz.


fot. Sebastian Indra/MSZ


199 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page