Szukaj
  • UNAPoland

Działamy ramię w ramię z samorządowcami!

W 2022 roku w ramach programu Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju kontynuujemy bliską współpracę z samorządowcami, którą zapoczątkowaliśmy w 2019 roku debatą o zrównoważonym rozwoju miast w Koszalinie, w której wówczas udział wziął m.in. Sekretarz Miasta Tomasz Czuczak, radni miejscy, przedstawiciele młodzieży oraz NGO. Podobne dyskusje i panele zostały zorganizowane też w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu. Dodatkowo, zorganizowaliśmy szereg gier miejskich (w Legnicy, Krakowie i Poznaniu), podczas których mieszkańcy poszczególnych miast poznawali na czym polegają cele zrównoważonego rozwoju ONZ. We wrześniu 2021 roku odbyły się też warsztaty “Dlaczego SDGs nie mają wakacji” dla blisko 200 uczniów ósmych klas w świdnickich szkołach.

spotkanie prezesa zarządu UNAP z prezydent Ostrowa Wielkopolskiego


Już w styczniu 2022 roku gościliśmy m.in. w Ostrowie WIelkopolskim, Zduńskiej Woli, Tomaszowie Mazowieckim czy Polkowicach, gdzie podczas spotkań z Prezydentami i Burmistrzami miast omawialiśmy kwestie dot. wdrażania Agendy 2030 w miastach, edukacji, demokracji czy współpracy międzynarodowej.


A to dopiero początek - do końca 2022 roku zamierzamy odwiedzić jeszcze ponad 20 miejscowości, a z uwagi na fakt iż kładziemy duży nacisk na decentralizację działań, skupiamy się przede wszystkim na miastach do 100 tys. mieszkańców.


Zapraszamy wszystkie samorządy do współpracy!