top of page

Przeprowadziliśmy warsztaty z młodzieżą o celach zrównoważonego rozwoju!

W ramach aktywności statutowej, UNA Poland wspiera również inicjatywy prowadzone przez ludzi młodych i organizacje młodzieżowe. 22 czerwca po raz pierwszy odbyło się Lubelskie Forum Organizacji Młodzieżowych, zorganizowane dzięki grupie młodych i ambitnych działaczy z Lubelskiego Komitetu Młodzieżowego. Podczas tego wydarzenia, nasza nowa członkini Julia Błachowicz, przeprowadziła warsztaty skupiające się wokół celów zrównoważonego rozwoju w działalności organizacji młodzieżowych.


Podczas naszego warsztaty, za pomocą interaktywnego testu, sprawdziliśmy wiedzę uczestników na temat wyzwań i problemów współczesnego świata. Rozmawialiśmy również o znaczeniu Agendy 2030 dla młodych. Przykłady działalności i dyskusję nad możliwościami wprowadzania dobrych praktyk w codzienności organizacji młodzieżowych skupiliśmy wokół następujących CZR:

Podczas forum odbyły się również inne prelekcje, warsztaty i debaty. Jak tworzyć sieci współpracy? Jak motywować młodych ludzi do działania? Jak może wyglądać współpraca z instytucjami publicznymi? Jak połączyć z tym wszystkim biznes? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi poszukiwali uczestnicy forum wraz z prelegentami, wśród których pojawili się między innymi Fundacja Teatrikon, Z.U. Liga Młodzieży Wolnościowej czy warszawski aktywista Dominik Kuc. To była też doskonała okazja do dyskusji nad różnicami organizacyjnymi na przykładzie Warszawy i Lublina. Wierzymy, że wymiana doświadczeń między miastami może generować jeszcze większy potencjał. W Forum wzięło udział około 40 osób, głównie licealistów, choć nie zabrakło również studenckiej reprezentacji.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej aktywności w województwie lubelskim. Dziękujemy Lubelskiemu Komitetowi Młodzieży za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu. Wykonaliście świetną robotę!

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page