top of page

Prawa kobiet: słuchaj, inwestuj, włączaj - panel UNAP

Zaktualizowano: 7 gru 2023

8 listopada 2023 r. zagłębiliśmy się w istotny temat „Prawa kobiet: słuchaj, inwestuj, włączaj”.

Skupiliśmy się na omówieniu praw człowieka w kontekście praw kobiet, ponieważ prawa kobiet to element niezbędny do budowania lepszego, bardziej sprawiedliwego świata. W ostatnim czasie temat praw kobiet był wielokrotnie analizowany, między innymi z uwagi na sytuację w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, dlatego zapraszamy na tę bardzo aktualną rozmowę. Panel odbył się w okresie kampanii - 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć, organizowanej corocznie przez UN Women #16Days.


Aby dowiedzieć się więcej o działaniach antydyskryminacyjnych i zrozumieć, dlaczego są one kluczowe dla lepszego i bardziej sprawiedliwego społeczeństwa oberzyj transmisje live na naszym Facebooku!


Gośćmi panelu byli:

Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska: 1993-2018 prawniczka Kancelarii Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. 2012-2018 przewodnicząca Panelu ds. Praw Człowieka w misji Unii Europejskiej w Kosowie.


Krzysztof Kumor: prawnik, koordynator projektów, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego.


Dyskusja była moderowana przez Emilię Łukaszczyk z UNA Poland.


Transmisja na żywo jest dostępna na oficjalnym profilu Facebook United Nations Association - Poland!13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page