top of page

Prawa Człowieka w kontekście migracji i uchodźstwa - panel dyskusyjny UNAP

We wtorek 14 listopada, o godzinie 17:30 odbył się panel ekspercki online na temat ochrony praw człowieka w kontekście migracji i uchodźstwa.


Jest to już druga dyskusja w serii wydarzeń organizowanych przez UNAP z okazji zbliżającego się Dnia Praw Człowieka. Nagranie poprzedniego panelu jest dostępne na naszym oficjalnym profilu Facebook.


Przeżywamy obecnie czas, gdy coraz więcej osób z różnych zakątków globu, różnych kultur, wyznań i narodowości zmuszonych jest opuszczać swoje domy w poszukiwaniu schronienia, bezpieczeństwa i godnego życia. To wyzwanie nie tylko polityczne czy społeczne, ale przede wszystkim humanitarne. Ich los jest świadectwem nie tylko przemijalności naszego czasu, ale również naszej zdolności do empatii i reakcji na podobne kryzysy.


Najbliższy panel ma na celu zgłębienie tej problematyki, przyjrzenie się jej z naukowego i praktycznego punktu widzenia, a także wzbogacenie naszej wiedzy na temat sytuacji prawnej uchodźców. Poruszymy między innymi temat sytuacji uchodźców palestyńskich i trwających działań zbrojnych w Strefie Gazy.


Już jutro zapraszamy na wysłuchanie rozmowy z wyjątkowymi gośćmi: Piotrem Pomorskim z Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA),

Moniką Korowajczyk-Sujkowską – koordynatorką programu IOM Polska.

Transmisja na żywo będzie dostępna na oficjalnym profilu Facebook United Nations Association - Poland. Transmisja na żywo: https://fb.watch/oNqwzSSP1s/


Już niedługo opublikujemy szczegóły dotyczące wydarzenia stacjonarnego z okazji Dnia Praw Człowieka. Stay tuned!

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page