Szukaj
  • UNAPoland

Obchody UN Day podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Global Compact Network Poland


24 października, jak co roku, obchodziliśmy UN Day i świętowaliśmy 74 urodziny Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na zaproszenie Dyrektora GCNP Kamila Wyszkowskiego, prezydium zarządu reprezentowało UNAP na uroczystej gali organizowanej przez Global Compact Network Poland. Był to bardzo udany wieczór, spędzony wśród osób, którym Agenda 2030 nie jest obojętna. Podczas gali mięliśmy okazję porozmawiać m.in. z Ambasadorem Danii wPolsce J.E. Ole Egberg Mikkelsenem, wybitnym sportowcem i filantropem Rafałem Sonikiem czy Rzecznikiem Praw Obywatelskich dr hab. Adamem Bodnarem. Wzięliśmy również udział w akcji #wstrzymajsmog. Gratulujemy świetnie zorganizowanego wydarzenia i raz jeszcze serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Podczas gali, odbyło się również wręczenie statuetek dla ambasadorów akcji #wstrzymajsmog i promowania Agendy 2030, które otrzymali Robert Korzeniowski, Agnieszka Cegielska, Joanna Jóźwik, Rafał Sonik oraz Remigiusz Wierzgoń . Gratulujemy!

Ponadto, w ramach obchodów UN Day, 23.10 przedstawiciele UNA Poland wzięli udział w konferencji "Zmiany Klimatyczne w Polsce" organizowanej przez UNIC Warsaw oraz PAN. Podczas wydarzenia byliśmy również odpowiedzialni za rekrutację i koordynację zespołu wolontariuszy.