top of page

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

10 grudnia 2022 zespół programowy „Prawa Człowieka: Aktywny Obywatel” zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, które odbyły się na kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula – naszego partnera strategicznego.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od słów wstępu Pana dr Bartłomieja E. Nowaka, Przesa Grupy Uczelni Vistula oraz Przewodniczącego Rady Programowej UNAP, oraz dr hab. Wawrzyńca Konarskiego, prof. AFiB Vistula, a zarazem Rektora tejże uczelni.


Keynote speech wygłosił dr Jose Ramos Horta, były Prezydent Timoru Wschodniego oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 1996 roku. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę przede wszystkim na konieczność bardziej pogłębionej solidarności międzynarodowej w kwestii dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19. Podkreślił również, jak ważną rolę w relacjach międzynarodowych odgrywają organizację międzynarodowe, które muszą bardziej adekwatnie reagować na zmieniające się otoczenie i dostosowywać się do uwarunkowań zewnętrznych.

Podczas obchodów zorganizowana została również debata ekspercka, w której udział wzięli Pani Gabriela Morawska-Stanecka, Wicemarszałkini Senatu, Pani Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Szefowa Client Earth Foundation w Polsce, Pani Beata Faracik, Prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Pan Mirosław Wróblewski, Dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Paneliści skupili się na zagadnieniach z zakresu praw kobiet, prawa do czystego środowiska i praw człowieka w biznesie. Podczas panelu, skupiliśmy się również na zagrożeniach dla praw człowieka w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Przybyła publiczność wzięła również udział w interaktywnym quizie dotyczącym powszechnej deklaracji praw człowieka oraz warsztatach, które zostały przeprowadzone w formie case study. Szczegółowa relacja z poszczególnych elementów tego dnia ukaże się na naszej stronie już niebawem.


Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji zdjęć tutaj!

107 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page