top of page

Obchody 75 lecia ONZ - 1 spotkanie online za nami!

Zaktualizowano: 25 maj 2020


6 maja odbyło się pierwsze interaktywne spotkanie online Global Discussions on a Local Level w ramach obchodów 75 rocznicy powstania ONZ. Ponad 50 osób wspólnie rozmawiało o naszej wspólnej przyszłości.


Tematyką pierwszego spotkania online organizowanego w ramach kampanii była walka z problemem ubóstwa, głodu, dostęp do edukacji i zapewnienie równości płci. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo interesującego wprowadzenia Pana Marka Krupińskiego, Dyrektora Generalnego UNICEF Polska, który podzielił się praktycznymi nowinkami ale również twardymi faktami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, zadane pytania i pomysły jak budować przyszłość, również teraz - w świetle pandemii koronawirusa.


UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Pandemia koronawirusa COVID-19 zmieniła świat, w którym żyjemy. Wprowadzone ograniczenia, zmiany trybu życia i postrzeganie wcześniej tak oczywistych spraw w zupełnie innym świetle to dzisiejsza rzeczywistość. COVID-19 wpływa na życie ludzi na całym świecie. W szczególności tych, którzy już wcześnie zmagali się z takimi problemami jak głód, ubóstwo, dostęp do elektryczności, czystej wody czy edukacji. Dlatego też podczas pierwszego spotkania wysłuchaliśmy również dr Palomy Chuchi - Dyrektorki Biura WHO w Polsce.


Po części eksperckiej, uczestnicy zostali podzieleni na 4 oddzielne grupy gdzie rozmawiali na temat 1, 2, 4 i 5 celu zrównoważonego rozwoju. Wspólnie probowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: Jak widzimy świat w 2030 roku?


Już 20 maja odbędzie się kolejny webinar - tym razem poświęcony zmianom klimatycznym. Problem ten został poruszony już wczoraj, ponieważ coraz większa część społeczeństwa dostrzega jego wagę i możliwy wpływ na naszą planetę, a co za tym idzie na nas samych. Już teraz zapraszamy na spotkanie pt. "Ochrona środowiska – wszechobecny trend czy największe wyzwanie dzisiejszego świata?", w którym weźmie udział Wiceminister w Ministerstwie Klimatu, Pan Adam Guibourgé-Czetwertyński. Serdecznie zapraszamy! Udział jest bezpłatny a zarejestrować można się tutaj

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page