top of page

Letnia Akademia Zrównoważonego Rozwoju dużym sukcesem!

Fantastyczna atmosfera, świetny ośrodek, dobra pogoda i duża dawka wiedzy - właśnie tak można najlepiej podsumować Letnią Akademię Zrównoważonego Rozwoju, która odbyła się w dniach 7-10 lipca w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie. Partnerem strategicznym Akademii była ENEA S.A.


Akademię rozpoczęliśmy od wprowadzenia do podstawowych założeń Agendy 2030 i zrównoważonego rozwoju - duża dawka wiedzy na początek! Podczas kolejnych dni akademii, uczestnicy brali udział w interaktywnych warsztatach i wykładach tematycznych prowadzonych przez najlepsze ekspertki i najlepszych ekspertów.

Gościliśmy m.in. Bartłomieja Kozka z Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Krzysztofa Hajdrowskiego z ENEA S.A, Małgorzatę Gresztę z CSR Consulting, Annę Grzelak z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Annę Wawdysz z Urzędu Miasta Poznania oraz Pełnomocniczkę Rektora UWr ds. odpowiedzialności społecznej dr Kamilę Kamińską-Sztark.
Wykład specjalny o polityce zagranicznej i zatrudnieniu w organizacjach międzynarodowych wygłosił również nasz gość honorowy, prof. Arkady Rzegocki - Szef Służby Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jednak Akademia to nie tylko warsztaty i wykłady w salach konferencyjnych! Uczestnicy wzięli również udział w specjalnie przygotowanej grze terenowej, podczas której doskonalili umiejętności komunikacji i pracy w grupach a przy tym poznawali w sposób praktyczny Cele Zrównoważonego Rozwoju. Dziękujemy za tak kreatywne podejście do zadań!

Najważniejszym punktem akademii były trwające przez wszystkie cztery dni szkolenia z zakresu tworzenia, monitorowania i ewaluowania projektów społecznych. Dziękujemy Alinie Prochasek, edukatorce, trenerce a zarazem szefowej Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych za poprowadzenie tej serii zajęć, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem uczestniczek i uczestników Akademii.


Dziękujemy za tak duże zainteresowanie - zgłoszeń otrzymaliśmy ponad 7 razy więcej niż było przewidzianych miejsc. Uczestniczy są z całej Polski - od Zielonej Góry po Lublin, od Zakopanego po Tczew!

Akademia nie odbyłaby się bez cudownego zespołu programowego Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju. Cały projekt od początku do końca nadzorowała wiceprezeska zarządu Weronika Szyszka przy świetnym i aktywnym wsparciu Magdaleny Kani i Dagmary Uszyńskiej.

217 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page