top of page

,Kryzys humanitarny XXI wieku - spotkanie z rzeczniczką PCPM Aleksandrą Rutkowską

10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka odbyło się spotkanie na temat ,, Kryzysu humanitarnego XXI wieku”. Naszym gościem specjalnym, który zaszczycił nas swoją obecnością była Pani Aleksandra Rutkowska, rzeczniczka Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, a wywiad z zaproszonym gościem prowadziła ambasadorka zrównoważonego rozwoju Iga Hołówka.


Podczas rozmowy zostały poruszone takie kwestie jak sytuacja humanitarna w obliczu pandemii oraz przyszłości działań Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w odniesieniu do postępujących zmian klimatycznych. Możliwość zadania pytań umożliwiła publiczności dopytania o najbardziej istotne sprawy m.in. przyszłość pracy fundacji, a także określenie priorytetów, które powinno się rozwiązywać w kontekście trwającego kryzysu humanitarnego.

Celem spotkania było przybliżenie nam wszystkim skali problemu, tego czym jest kryzys humanitarny i w jaki sposób każdy z nas może się zaangażować.

,

,Kluczem jest to, abyśmy nie bali się rozmawiać o tym czym jest pomoc, bo nasze działania faktycznie mogą zmieniać rzeczywistość” – Aleksandra Rutkowska
122 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page