top of page

Historia Norhan Beeket - kobiety górą!

Edukacja to fundamentalne prawo, a korzystanie z niego zapewnia dobrą przyszłość. Niestety nie wszyscy mogą z niej w pełni korzystać. Historia Norhan Beeket pokazuje w jaki każdy z nas może zmienić otaczającą nas rzeczywistość.


Sposobem na zmianę świata jest indywidualna odpowiedzialność i podejmowanie lokalnych działań we własnej społeczności. Każda społeczność ma swoje własne problemy, więc jako jednostki mamy wybór, aby wziąć udział w rozwiązaniach lub po prostu narzekać na sytuację.

Problem, który nas dotyczy dotyka żeńską część studentów medycyny weterynaryjnej. Polega on na tym, że chociaż liczba dziewcząt absolwentek oraz studentek weterynarii znacznie przewyższa liczbę mężczyzn, nie ma równej szansy na znalezienie tego, czym chcą być, zwłaszcza w dziedzinie produkcji lub zajmowania się zwierzętami hodowlanymi lub dzikimi.

Pomimo ogromnej dysproporcji prawie wszystkie oferty pracy lub programy szkoleniowe są skierowane głównie do mężczyzn. Stworzyło to dużą lukę w dziedzinie weterynarii; mamy ogromną liczba dziewcząt weterynarek oraz dużą liczbę możliwości, ale niestety głównie skierowana tylko do mężczyzn, co powoduje lukę w produkcji i wysoką stopę bezrobocia.

Mam na imię Norhan, jestem obywatelką Egiptu oraz studentką weterynarii postanowiłam wziąć udział w tworzeniu rzeczywistości i stworzyć rozwiązanie dla małej społeczności, do której należę. W odpowiedzi na problem stworzyłam własną startupową „Akademię Vetelle”

Vet: jest skrótem dla weterynarii. Elle: oznacza natomiast, ONA po francusku, więc Vetelle jest nazwą opisującą dziewczynę zajmującą się weterynarią.

Vetelle to pierwsza arabska platforma, która zajmuje się rehabilitacją kobiet weterynarza poprzez doskonalenie umiejętności zawodowych i osobistych przez profesjonalistów, którzy już od dawna pracują w zawodzie.

Vetelle powstało w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu Vetelle wpłynęła bezpośrednio na ponad 650 dziewcząt poprzez praktyczne szkolenia w gospodarstwach, fabrykach żywności, klinikach, wydarzeniach i sesjach organizowanych przez profesjonalnych weterynarzy za pośrednictwem Vetelle Academy. Dzięki facebookowej stronie wizja ta dotarła do ponad 7 tysięcy dziewcząt. (https://www.facebook.com/Vetelle.Academy/)


Teraz staramy się rozpocząć nową fazę, będąc pierwszym inkubatorem przedsiębiorczości w weterynarii w Egipcie, aby pomóc kobietom-weterynarzom w realizacji ich własnych małych projektów weterynaryjnych i wyposażyć je w kompetencje pozwalające na inwestowanie w ich przyszłość.

Dosyć kłopotliwe jest możemy znalezienie organu, który pomoże nam w kwestiach związanych z finansowaniem, ale wierzymy, że i temu uda nam się sprostać.

Naszym hasłem jest #U_will_never_miss_achance_again, ponieważ wierzymy, że każda osoba zasługuje na prawo do bycia wspaniałym i inspirowania do tego innych.

221 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page