top of page

Jesień gier miejskich - poznajcie czym są SDGs!

We wrześniu tego roku program Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju kontynuował organizację gier miejskich mających na celu popularyzację Celów Zrównoważonego Rozwoju wśród rodzin oraz młodzieży. Sukces, jaki odnieśliśmy, nie byłby możliwy bez pomocy Urzędu Miasta Poznań, Urzędu Miasta Legnica, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz niezastąpionych wolontariuszy.


18.09.2021 Legnica

Po rocznej przerwie powróciliśmy do Legnicy z kolejną grą miejską. "Legnica - prosta droga do Celów" tym razem miała swoje miejsce w Parku Staromiejskim. Aby tradycji stało się zadość, pogoda nas nie oszczędziła nas również teraz. Pomimo tego frekwencja bardzo nam sprzyjała i to szczególnie wśród młodszych uczestników! Dzięki nawiązanej przez Urząd Miasta w Legnicy współpracy z Leroy Merlin oraz sprzyjającej lokalizacji gry jednym z zadań było prawidłowe zasadzenie krzewów w parku. Uczestnicy poznawali legnickie tajemnice, budowali coś z niczego, a także wykazywali się sprawnością fizyczną podczas zadania "wakacje w Kiribati", które zwracająca uwagę na rosnący poziom mórz i oceanów oraz "raz, dwa, trzy, dbasz o planetę Ty", które było powrotem do czasów, gdy grało się w klasy. Na każdej stacji pomocą służyli nam wolontariusze z klas mundurowych VII LO w Legnicy, za co bardzo jesteśmy bardzo wdzięczni.

12.10.2021 Poznań

Gra miejska "CelujeMY w jutro!" będąca wydarzeniem towarzyszącym Forum Rozwoju Miast tematyką skupiała się na Celu 11, który mówi o zrównoważonych miastach i społecznościach. Stacje rozmieszczone były w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Poznania. Na Międzynarodowych Tragach Poznańskich uczestnicy sprawdzali, czy Poznań jest 15-minutowym miastem. Centrum Szyfrów Enigma przygotowało specjalne hasło-klucz, które uczestnicy mieli za zadanie rozszyfrować. W Centrum Inicjatyw Rodzinnych tworzone były miasta idealne, a w Urzędzie Miasta drużyny sprawdzały swoją wiedzę na temat poznańskich zabytków. Całość zakończyliśmy w Centrum Kultury Zamek uroczystym wręczeniem nagród oraz dyplomów.


18.10.2021 Kraków

W dniach 18-22 października 2021 r. organizowaliśmy we współpracy z UN Global Compact UN WEEK, który był serią rozmaitych aktywności z okazji Dnia ONZ obchodzonego 24 października. Gra kampusowa "Poznawać przyczyny i realizować Cele" była pierwszym wydarzeniem, które rozpoczynało ten niesamowity tydzień. Miała miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a grupą docelową, której chcieliśmy w przystępny sposób przekazać wiedzę o SDGs byli studenci uniwersytetu. Uczestnicy mieli za zadanie w jak najszybszym czasie rozwiązać wszystkie zadania, które znajdowały się na stacjach rozmieszczonych na terenie kampusu. Błyskawiczna debata, czy odzież powinna być tania, czy droga, demokratyczne taboo, douczanie przez nagrywanie to niektóre z wyzwań czekających na studentów. Na koniec wyłoniliśmy 3 drużyny, które wykazały się największą wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz nagrodziliśmy UNAPowymi gadżetami oraz wejściówkami na tor kartingowy przekazanymi przez Fundację Jestem Chcę Mogę, za co bardzo serdecznie dziękujemy.


84 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page