Szukaj
  • UNAPoland

Cyberbezpieczeństwo i członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa - seminarium z Ambasadą Estonii

26 stycznia 2022 roku zainaugurowaliśmy nowy cykl wydarzeń organizowanych w ramach programu Polska 3D: Debata, Dyplomacja, Dialog tj. serię eksperckich, tematycznych spotkań w formie roundtable.

Podczas pierwszego seminarium, które zostało zorganizowane we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce skupiliśmy się przede wszystkim na tematyce cyberbezpieczeństwa, przestrzegania prawa międzynarodowego raz wagi niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Nie zabrakło również za kulisowych ciekawostek z życia dyplomatów na placówce w przy ONZ w Nowym Jorku. Poruszyliśmy również kwestię reformy systemu ONZ, w szczególności Rady Bezpieczeństwa.


Podczas wydarzenia zorganizowanego na kampusie Akademii Finansów i Biznesu Vistula Warszawie gościliśmy przedstawicieli misji dyplomatycznych akredytowanych w Polsce, naukowców, młodzież, studentów, przedstawicieli think-tanków oraz organizacji pozarządowych.


Szczegółowy opis i analiza dyskusji ukaże się w raporcie podsumowującym cykl spotkań, który będzie miał swoją premierę w październiku 2022 roku.


Przed nami kolejne spotkania w formie roundtable, organizowane we współpracy z UNGCNP Poland oraz Ambasadami Holandii, Irlandii, Kanady, Szwecji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Wielkiej Brytanii.

fot. Kacper Kęska