Szukaj
  • UNAPoland

Agenda 2030 lokalnie: Poznań!

Aktualizacja: 3 sie 2020

Fantastyczny wieczór w Poznaniu! Wspólnie z publicznością, Wiceprezydent Katarzyną Kierzek Koperską, Posłem Frankiem Sterczewskim, Julią Waligórą z Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz prof. Mierzejewską z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozmawialiśmy o #Agenda2030 i zrównoważonym rozwoju miast.

Debata "Agenda 2030: Jaką rolę odgrywają młodzi w miastach?" bierze 11 Cel Agendy 2030 (ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju) za punkt wprowadzenia do debaty. W szczególności punkty 11.2, 11.3 i 11.6 będą ważne w naszej dyskusji:


11.2 Do 2030 roku zapewnić wszystkim ludziom dostęp do bezpiecznych, przystępnych cenowo i trwałych systemów transportu. Należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby grup wrażliwych, kobiet, dzieci, osób niepełnosprawnych i osób starszych.

11.3 Do 2030 roku zwiększyć stopień inkluzji, zapewnić zrównoważoną urbanizację i partycypację w zintegrowanym i zrównoważonym planowaniu i zagospodarowaniu osiedlami ludzkimi.

11.6 Do 2030 roku obniżyć niekorzystny wskaźnik negatywnego oddziaływania miasta na środowisko per capita, zwracając szczególną uwagę na jakość powietrza oraz gospodarowanie odpadami komunalnymi i innymi zanieczyszczeniami.


Podczas dyskusji z publicznością padło wiele wątków - począwszy od komunikacji zbiorowej i partycypację obywatelską przez zielone przestrzenie w miastach i planowanie przestrzenne a kończąc na miejskich ośrodkach do działań społeczno-obywatelskich dla NGOsów.

Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem - sala pękała w szwach! Dyskusja była nie tylko merytoryczna ale przede wszystkim żywa z bardzo aktywną rolą widowni, która chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami. Dziękujemy stolicy woj. wielkopolskiego za tak ciepłe przyjęcie!

109 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Copyright 2020. United Nations Association Poland