top of page

Agenda 2030 lokalnie: Poznań!

Zaktualizowano: 3 sie 2020

Fantastyczny wieczór w Poznaniu! Wspólnie z publicznością, Wiceprezydent Katarzyną Kierzek Koperską, Posłem Frankiem Sterczewskim, Julią Waligórą z Młodzieżowej Rady Miasta Poznania oraz prof. Mierzejewską z Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozmawialiśmy o #Agenda2030 i zrównoważonym rozwoju miast.

Debata "Agenda 2030: Jaką rolę odgrywają młodzi w miastach?" bierze 11 Cel Agendy 2030 (ONZ Cele Zrównoważonego Rozwoju) za punkt wprowadzenia do debaty. W szczególności punkty 11.2, 11.3 i 11.6 będą ważne w naszej dyskusji:


11.2 Do 2030 roku zapewnić wszystkim ludziom dostęp do bezpiecznych, przystępnych cenowo i trwałych systemów transportu. Należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby grup wrażliwych, kobiet, dzieci, osób niepełnosprawnych i osób starszych.

11.3 Do 2030 roku zwiększyć stopień inkluzji, zapewnić zrównoważoną urbanizację i partycypację w zintegrowanym i zrównoważonym planowaniu i zagospodarowaniu osiedlami ludzkimi.

11.6 Do 2030 roku obniżyć niekorzystny wskaźnik negatywnego oddziaływania miasta na środowisko per capita, zwracając szczególną uwagę na jakość powietrza oraz gospodarowanie odpadami komunalnymi i innymi zanieczyszczeniami.


Podczas dyskusji z publicznością padło wiele wątków - począwszy od komunikacji zbiorowej i partycypację obywatelską przez zielone przestrzenie w miastach i planowanie przestrzenne a kończąc na miejskich ośrodkach do działań społeczno-obywatelskich dla NGOsów.

Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem - sala pękała w szwach! Dyskusja była nie tylko merytoryczna ale przede wszystkim żywa z bardzo aktywną rolą widowni, która chętnie dzieliła się swoimi spostrzeżeniami. Dziękujemy stolicy woj. wielkopolskiego za tak ciepłe przyjęcie!

155 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page