top of page

Agenda 2030 lokalnie: Koszalin!

Zaktualizowano: 3 sie 2020

Rozpoczęliśmy cykl lokalnych debat, podczas których z przedstawicielami władz lokalnych, społczeników, przedstawicieli organizacji pozarządowych, naukowców i przede wszystkim młodzieżą, chcemy rozmawiać o zrównoważonym rozwoju lokalnym i odpowiedzieć na szereg pytań, związanych 11 celem Agendy 2030 - zrównoważone miasta i społeczności.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Koszalin, w woj. zachodniopomorskim. W międzynarodowy dzień bez samochodu, wspólnie z Urzędem Miasta zorganizowaliśmy debatę Zrównoważony rozwój lokalny-perspektywa młodzieży i mieszkańców. W charakterze panelistów udział wzięli Sekretarz Miasta Tomasz Czuczak, Przewodniczący Pokolenie Zmian i Radny Rady Miejskiej Błażej Papiernik, Współinicjatorka Yes YOUth can Julia Ustianowska oraz Wiceprzewodniczący Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego i członek Koszalin 2.0 Mateusz Sołtysiak.

Dyskusja była bardzo, merytoryczna i żywa a w szczególności cieszył fakt aktywnego udziału przybyłych gości i publiczności. Rozmawialiśmy o wielu aspektach Agendy 2030 i próbowaliśmy przenieść czasem abstrakcyjny termin "zrównoważony rozwój" do poziomu lokalnego. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań, w tym jaki wpływ może mieć zwykły mieszkaniec Koszalina na rozwój miasta jak i Organizacja Narodów Zjednoczonych a Koszalin - co mają wspólnego?

Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie w Koszalinie. Po debacie mięliśmy okazję zwiedzić miasto - byliśmy m.in. w Park Im. Książąt Pomorskich, zwiedziliśmy Rynek Staromiejski oraz Filharmonia Koszalińska.


85 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page