ONZ dla Młodych i Model United Nations​

3.JPG

Czym się zajmujemy w ramach programu?

  • Organizacja dorocznego szczytu sekretariatów MUN (wrzesień/październik 2019)

  • Szkolenia dla organizatorów MUN z zakresu organizacji projektu (budżet, FR, PR itd.)

  • Aktywne patronaty UNA dla konferencji MUN nieograniczające się do tylko i wyłącznie wzajemnej promocji w social media 

  • Pomoc w ujednoliceniu RoP podczas konferencji MUN 

  • Stworzenie delegacji Polski na najważniejsze i największe, międzynarodowe konferencje MUN

  • Wizyty w liceach i szkołach w całym kraju i prelekcje na temat działalności ONZ oraz przedstawienie młodzieży możliwości angażowania się w różne działalności  

  • Pomoc dla szkół w organizacji wydarzeń związanych z i promujących działania ONZ 

  • Organizacja warsztatów na temat ONZ, struktur, projektów, funkcji Młodzieżowego Delegata 

  • Przekazywanie informacji oraz w miarę możliwości aktywny udział w zbliżających się wydarzeniach dotyczących młodzieży (np. ECOSOC Youth Forum)

Celem programu „ONZ dla Młodych + Model United Nations” jest dostarczenie Młodym ludziom możliwości zgłębienia wiedzy oraz angażowania się w działania związane aktywnością Organizacji Narodów Zjednoczonych. Poprzez wsparcie i organizację wielorakich projektów chcemy umożliwić Im rozwijanie wiedzy z zakresu dziedzin takich jak stosunki międzynarodowe, polityka, ekonomia, prawa człowieka, ekologia, dyplomacja i wiele innych.

Drogą współpracy ze szkołami i innymi placówkami edukacyjnymi pragniemy pokazać Młodym, w jaki sposób mogą zostać aktywnymi obywatelami i rozwijać szeroko pojętą wiedzę o dzisiejszym świecie i jego problemach. Jednym z elementów programu jest też współpraca z konferencjami Model United Nations. Model United Nations to symulacje obrad Narodów Zjednoczonych, podczas których młodzi ludzie wcielają się w role ambasadorów krajów członkowskich i dyskutują na temat problemów współczesnego świata. Uczestnicy mają okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnościami dyplomatycznymi biorąc udział w obradach prowadzonych zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas faktycznych obrad instytucji ONZ. Jest to także doskonała okazja by zgłębić omawiane problemy z perspektywy różnych krajów i nabrać szerszego spojrzenia na wiele tematów.

Untitled design (1).png