top of page

Agenda 2030: Polska dla Zrównoważonego Rozwoju

Copy of Gra Miejska-Legnica 1.png
logo v.png

W 2015 r. Organizacja Narodów Zjednoczonych w rezolucji Zgromadzenia Ogólnego zaproponowała 17 celów zrównoważonego rozwoju obejmujących 5 obszarów: ludzie, planeta, dobrobyt, pokój i partnerstwo. Rezolucja ta została podpisana przez 193 państwa członkowskie ONZ i jest poniekąd kontynuacją Milenialnych Celów Rozwoju. Program zmierza m.in. do: eliminacji ubóstwa i głodu na świecie, zapewnienia wszystkim ludziom dobrej jakości życia i edukacji, równości płci, ochrony środowiska naturalnego i odpowiedzialnej konsumpcji.

W ramach naszego programu, prowadzimy działania zorientowane przede wszystkim na samorządy, młodzież szkolną i uniwersytecką, działania edukacyjne i kampanijne. Organizujemy i bierzemy udział w różnego rodzaju konferencjach, seminariach i warsztatach. Prowadzimy zajęcia w szkołach i na uczelniach wyższych - działamy również z instytucjami administracji rządowej oraz NGO. Kontakt: agenda2030@unapoland.org 

Publikacja "Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki" (edycja 2022)

To już II edycja raportu W raporcie „Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki", w którym którym okazujemy jak samorządy w Polsce działają na rzecz realizacji Agendy 2030, w szczególności celu 11 odnoszącego się do zrównoważonych miast i społeczności. W tej edycji znajdują się opisy 30 polskich miast ze wszystkich województw, analiza twardych danych oraz artykuły od administracji publicznej, sektora prywatnego, NGO i młodzieży. 

Samorządy
mediamodifier_image (4).png
277719653_725508401951664_1884915919273810716_n (1).jpg
Letnia Akademia Zrównoważonego Rozwoju

To czterodniowe, bezpłatne warsztaty wyjazdowe dla 17 osób w wieku 19 - 25 lat, które odbędą się od 7 do 10 lipca 2022 r. (czwartek - niedziela) w malowniczo położonym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie (okolice Poznania).

Podczas Akademii uczestnicy wezmą udział w szeregu praktycznych warsztatów i wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów, w tym z zakresu zrównoważonego rozwoju, klimatu, transformacji energetycznej oraz tworzenia i realizacji projektów społecznych tzw. project managementu. To unikalna szansa na rozwój!

Edukacja
Pierwsze strony + okładka (nowe logo).jpg
Publikacja "Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki" (edycja 2021)

W raporcie „Zrównoważony rozwój miast w Polsce - od teorii do praktyki", który powstał we współpracy z 18 samorządami z 11 województw,  w przystępny sposób pokazujemy jak samorządy w Polsce działają na rzecz realizacji Agendy 2030, w szczególności celu 11 odnoszącego się do zrównoważonych miast i społeczności. 

Samorządy
Gry terenowe - odkryj historię miasta oraz poznaj Cele Zrównoważonego Rozwoju!

Celem gier miejskich jest zabawa w gronie najbliższych a także zdobywanie wiedzy z zakresu Celów Zrównoważonego Rozwoju i historii Wrocławia. Gra to świetny sposób na spędzenie soboty z rodziną i znajomymi. 

Zadaniem uczestników, którzy będą podzieleni na 4-osobowe zespoły, będzie znalezienie kolejnych stacji, rozwiązanie zadań i zagadek, wszystko by zdobyć jak największą ilość punktów i dobrze się bawić. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Gra przeznaczona jest zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. 

Edukacja
DSC_0309.JPG
Projekt "Ambasador/ka Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) UNAP"

Ruszamy z II edycją programu ambasadorskiego dla licealistów i licealistek oraz I edycją programu ambasadorskiego dla studentów i studentek! Pełniąc funkcję ambasadora/ki, masz niepowtarzalną okazję do zdobycia wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju, udziału w serii tematycznych warsztatów oraz będziesz mógł/mogła realizować swoje pomysły w formie projektów. A to wszystko przy wsparciu mentora/mentorki! 

Edukacja
215689624_4565819203452122_1238170615033893791_n.jpg
DSC_0143_edited.jpg
Współpraca z samorządami
Samorządy

Efektem podpisanych porozumień z Prezydentami m.in. Legnicy i Świdnicy jest organizacji szeregu inicjatyw dla mieszkańców - gier miejskich, warsztatów czy wystaw fotograficznych. Zapraszamy wszystkich samorządowców do współpracy!

Partnerstwo na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju

W październiku 2020 r. United Nations Association Poland oficjalnie przystąpiło do partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju podczas Krajowego Forum Interesariuszy organizowanym corocznie przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. 

Instytucje
Screen Shot 2020-10-08 at 14.59.35.png
bottom of page